O nas i blogu

Hej! Jestem Andrzej, a ja Jarek. Serdecznie witamy na naszym blogu ci, którzy są z nami już od jakiegoś czasu wiedzą kim jesteśmy i co robimy. Natomiast jeżeli jesteś tu pierwszy raz to znak, że coś ciebie zainteresowało lub po prostu surfując godzinami po stronach natknąłeś się na nasz blog. Niezależnie od tego jak tu trafiłeś fajnie, że jesteś. A teraz rozsiądź się wygodnie bo chcemy trochę opowiedzieć o nas i o blogu, zapraszamy i życzymy miłej lektury.

GymLifeBlog.pl to wspólny pomysł dwóch kumpli, który mamy nadzieje pozwoli tobie na odrobinę oderwania od zgiełku dnia codziennego, da ci sporą dawkę wiedzy, trochę uśmiechu, zmotywuje do działania  i pozwoli skorzystać z wiedzy zawartej w artykułach w swoim życiu.

Jarek co myślisz może czas na trochę informacji co do nas i samej idei naszego bloga? Tak myślę, że to dobry pomysł.  Jesteśmy „starymi” dobrymi przyjaciółmi 😊 Pierwszy raz spotkaliśmy się podczas studiów Jarek i ja zakończyliśmy studia z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem oraz zasobami ludzkimi co spowodowało, że zasililiśmy rzeszę ludzi z wyższym wykształceniem co w naszej ocenie nie jest aż tak trudne, ale warto się trochę pochwalić takim osiągnięciem 😊. Od zawsze bliski był i jest nam sport, głównie kulturystyka oraz zdrowy tryb życia. Wylewanie potów na siłowni, podnoszenie ciężarów, budowanie silniejszego siebie i dbanie o własną sylwetkę. Jak każdy mamy wielu mentorów, wzorów do naśladowania ze świata sportu, biznesu, nauki, muzyki. Bo któż nie zna takich osób jak Arnold Schwarzenegger, Sylwester Stalone, Mike Tyson, Elon Musk, Albert Einstein czy The Beatles. Można wymieniać bez końca 😊 Co łączy ich wszystkich, wydaje nam się, że upór, dążenie do celu i realizacja swoich pasji bez względu na otoczenie.

Razem podczas studiowania i nie tylko spędzaliśmy sporo czasu na rozmowach i wykuwaniu nowych pomysłów i przez cały czas mówiliśmy o tym, że kiedyś stworzymy coś wielkiego.  Wygląda na to, że ten czas właśnie nadszedł. Po zrealizowaniu kilku mniejszych oraz większych celów postanowiliśmy stworzyć własny blog poświęcony tematyce sportowej.

Może nie jesteśmy zawodowymi kulturystami, trenerami personalnymi, nie występowaliśmy na żadnych zawodach sylwetkowych (Choć na kilku bywaliśmy w formie widzów) można powiedzieć, że jesteśmy amatorami, ale to czyni nas bardziej wolnymi od stereotypów i pozwala nam razem ciągle poszerzać nowe obszary wiedzy. To nie znaczy, że nie możemy w sposób naturalny i jako zwykli ludzie opowiedzieć wam o swoich doświadczeniach, wiedzy nabytej podczas treningów oraz szkoleń i dzięki mocy Internetu przekazać wiedzy oraz pomysłów na siebie. Postaramy się, aby nasze wpisy były interesujące i wartościowe. Sami ocenicie czy warto.

Dlaczego w ogóle warto czytać nasz blog?

Jeżeli zdarza ci się zadawać pytania:

 • Czy warto uprawiać sport? Jaki?
 • Kulturystyka? Co to w ogóle jest?
 • Czy siłownia jest dla mnie?
 • Split czy FBW? A może Cardio?
 • Jaki klub fitness wybrać?
 • Od czego zacząć przygodę z siłownią i sportem?
 • Co jeść, aby poczuć się lepiej?
 • Co zrobić, aby poczuć motywację do ćwiczeń?
 • Co zrobić, aby zmienić swój styl życia i żywienia?

to ten blog jest dla Ciebie. Znaczy to, że jesteś już na tyle świadomy, aby zacząć działać, poznać lepiej samego siebie i zmienić swoje życie.

Z autopsji wiemy, że nic tak nie motywuje jak drugi człowiek. Jeżeli brakuje ci motywacji to my spróbujemy sprawić, abyś nie tylko dziś czuł się pełny sił tylko zawsze, ale to nie koniec naszych ambicji. Chcemy abyście dzielili się tą motywacją i wiedzą z waszymi znajomymi, rodziną. Sprawmy, aby więcej ludzi odkryło motywację w sobie.

Dlaczego to robimy?

Możesz być ciekawy i zastanawiać się po co? dlaczego? Jest przecież mnóstwo portali, kanałów, gdzie ta tematyka jest poruszana. Dlaczego poświęcacie swój czas na prowadzenie bloga. Powodów jest kilka i może z czasem napiszemy szerzej o każdym z nich. Przedstawimy kilka podstawowych:

 • W erze bycia „fit”, zdrowego odżywiania, bycia idealnym w każdym calu nie ma portalu, który traktuje podejście do sportu w sposób naturalny nie z perspektywy kulturysty, trenera personalnego.
 • Chcemy połączyć tematykę, sportów, siłowni, kulturystyki oraz motywacji i rozwoju osobistego.
 • Mnóstwo naszych znajomych nie ma czasu na szukanie wiedzy, czy też spędzania godzin na studiowaniu.
 • Chcemy realnie wpłynąć na sytuację poprawy stanu zdrowia ludzi po przez sport oraz zmotywować was do pracy nad sobą.

Możemy powiedzieć także, że robimy to dla siebie. Tak to prawda realizujemy swoje marzenia oraz stawiamy na rozwój siebie i innych takich jak ty. Jeżeli tematyka poruszana na blogu jest dla ciebie interesująca lub uznasz porady za wartościowe, to KONIECZNIE powiedz o tym innym oraz nam. My także potrzebujemy twojego wsparcia i solidnego kopa do dalszego działania.

I ostatnie słowo na koniec pamiętaj nie jesteśmy żadnymi mistrzami, guru, bogami, nie mamy recepty na wszystko, nie gwarantujemy, że coś nie wypali. Jesteśmy zwykłymi ludźmi takimi jak większość mamy rodziny, znajomych pracę. Mamy kredyty i inne zobowiązania. Czasami zdarza się nam potknąć. Natomiast zawsze staramy się pracować nad sobą. Z tych złych decyzji wyciągać wnioski i przyjmować na klatę konstruktywną krytykę. Opisujemy różne tematy opierając się o własne doświadczenia, które nie koniecznie mogą być zbliżone do twoich. Pamiętaj każda porada, wniosek musi zostać przez ciebie zweryfikowana i dostosowana do twojej sytuacji. Jeżeli okaże się, że pomogliśmy ci w czymś, to super. Będzie nas to jeszcze bardziej mobilizować do działania.

Dziękujemy, że dotrwałeś do końca tego nieco długiego wstępu, który i tak musieliśmy skrócić 😊 Mamy nadzieje, że już czujesz dreszcz emocji. Do zobaczenia na blogu.